Gå direkt till innehållet
Stenungsunds kommunvapen, länk till startsidan

Kontaktinformation

Frånvaroanmälan

Grundskola

Frånvaroanmälan till skola görs via Skola24:

Frånvaroanmälan Skola24

Fritids/skolbarnsklubb

Frånvaroanmälan till förskola, fritidshem och skolbarnsklubb görs via appen Tieto Edu.
Här kan du hitta mer information:

Frånvaroanmälan för förskola/fritidshem

Skolledning och expedition

Rektor F-6

Mia Lund
0303-73 27 22
mia.lund@stenungsund.se

Rektor F-6

Christina Lönngren
0303-73 00 99
christina.lonngren@stenungsund.se

Biträdande rektor F-6

Agneta Lorentzen
0303-73 84 49
agneta.lorentzen@stenungsund.se

Biträdande rektor F-6

Kristina Stenvall
kristina.stenvall@stenungsund.se

Rektor 7-9

Ann Simonsen
0303-73 01 87
ann.simonsen@stenungsund.se

Biträdande rektor 7-9

Jenny Delemark
0303-73 27 29
jenny.delemark@stenungsund.se

Skoladministratör F-6

Maria Orosz
0303-73 80 97
maria.orosz@stenungsund.se

Skoladministratör 7-9

Emma Ekholm
0303-73 86 97
emma.ekholm@stenungsund.se

Stöd och resurs

Skolsköterska Åk F-6

Marie-Louise Gustavsson
0303-73 86 95
marie-louise.gustavsson@stenungsund.se

Skolsköterska Åk 7-9

Sophia Levin Englund
0303-73 20 17
sophia.levin-englund@stenungsund.se

Kurator F-6

Viktoria Nibell
0303-73 86 96
viktoria.nibell@stenungsund.se

Kurator åk 7-9

Therese Ferm
0303-73 25 40
therese.ferm@stenungsund.se

Specialpedagog F-6

Annika Bernalt
0303-73 84 55
annika.bernalt@stenungsund.se

Specialpedagog Åk 7-9

Oskar Bengtsson
oskar.bengtsson@stenungsund.se

Speciallärare Åk 7-9

Cecilia Jensen
cecilia.jensen@stenungsund.se

Speciallärare F-6

Helena Rasmusson
0303-73 29 59
helena.rasmusson@storahoga.stenungsund.se

Psykolog F-6

Katriina Olsson
0303-73 20 52 
katriina.olsson@stenungsund.se

Studievägledning

Studie- och yrkesvägledare

Malin Winberg
0303-73 84 54
malin.winberg@stenungsund.se

Skolvärdar

Skolvärd Åk F-6

Jennie Larsson

Skolvärd Åk 7-9

Therese Pedersen
0303-73 84 45

Vaktmästeri

Vaktmästare

Mattias Karlsson
0703-19 70 00

Johan Wallin
0703-32 66 62

Kontaktuppgifter till arbetslag och fritids

Arbetslag och Fritids

Åk F-3

Fritids Tumlaren, 0705-61 84 39
Fritids Sälen, 0730-50 84 29
Fritids Hajen, 0730-52 59 63  
Fritids Delfinen, 0706-70 84 48
Arbetsrum, 0303-73 03 83
Arbetsrum, 0303-73 84 47
Matsal, 0303-73 84 38    

Åk 4-6 Arbetsrum

Åk 4: 0303-73 03 84
Åk 5: 0303-73 84 44
Åk 6: 0303-73 84 42
Matsal: 0303-73 84 46
Fritidsklubben: 0767-73 90 93

Åk  7-9

Arb.lag A
7A, 8A, 9A: 0303-73 84 40

Arb.lag B    
7B, 8E, 8B, 9B: 0303-73 84 52

Arb.lag C
7C, 8C, 9C: 0303-73 84 53

Arb.lag D
7D, 8D, 9D: 0303-73 84 41

Mosaiken Helena Andreasson, 0730-886755


Särskild undervisningsgrupp

Atlanten Åk 7-9, 0722-08 55 31

Flexgrupp

Kompassen Åk 1-6, 0303-73 84 50, 0730-52 53 56

Kontakt

Adress

Anråsvägen 2
444 60 Stora Höga

Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Senast uppdaterad