Stenungsunds kommunvapen

Kontaktinformation

FRÅNVAROANMÄLAN SKOLA

Skola24   0515- 869 31
https://stenungsund.skola24.se/länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

För mer information: Skola24

FRÅNVAROANMÄLAN FRITIDS/SKOLBARNSKLUBB

Frånvaroanmälan till fritidshem och skolbarnsklubb görs via sms till systemet Planering Förskola och Fritidshem. Här kan du hitta mer information:

Frånvaroanmälan för förskola/fritidshem

 

Skolledning och expedition

Rektor F-6

Helena Zell
0303-73 84 12
helena.zell@stenungsund.se

Biträdande rektor F-6

Ann Simonsen
0303-73 01 87
ann.simonsen@stenungsund.se

Rektor 7-9

Patrik Nyqvist
0303-73 27 30
patrik.nyqvist@stenungsund.se

Biträdande rektor 7-9

Johan Mårtensson
0303-73 29 57
johan.martensson@stenungsund.se

Skoladministratör F-6

Maria Orosz
0303-73 80 97
maria.orosz@stenungsund.se

Skoladministratör 7-9

Camilla Johnsson
0303-73 86 97
camilla.johnsson@stenungsund.se

Stöd och resurs

Skolsköterska Åk F-6

Marie-Louise Gustavsson
0303-73 86 95
marie-louise.gustavsson@stenungsund.se

Skolsköterska Åk 7-9

Sophia Levin Englund
0303-73 20 17
sophia.levin-englund@stenungsund.se

Kurator F-6

Viktoria Svensson
0303-73 86 96
viktoria.svensson@stenungsund.se

Kurator åk 7-9

Therese Ferm
0303-73 25 40
therese.ferm@stenungsund.se

Specialpedagog F-3

Monika Sandkvist
0303-73 84 35
monika.sandkvist@stenungsund.se

Specialpedagog 4-6

Annika Bernalt
0303-73 84 55
annika.bernalt@stenungsund.se

Specialpedagog Åk 7-9

Vakant

Speciallärare F-6

Helena Rasmusson
0303-73 29 59
helena.rasmusson@storahoga.stenungsund.se

Studievägledning

Studie- och yrkesvägledare

Nathalie Lundmark
0303-73 86 93
nathalie.lundmark@stenungsund.se

Skolvärdar

Skolvärd Åk 4-6

Berit Holmgren

Skolvärd Åk 7-9

Therese Pedersen
0303-73 84 45

Vaktmästeri

Vaktmästare

Sören Gardén
0303-73 30 02

Johan Wallin
0703-32 66 62

Kontaktuppgifter till arbetslag och fritids

Arbetslag och Fritids

Åk F-3

Fritids Tumlaren 0705-61 84 39
Fritids Sälen 0730-50 84 29
Fritids Hajen 0730-52 59 63
Fritids Makrillen 0303-73 84 31, 0730-31 00 96  
Fritids Delfinen 0303-73 84 48, 0706-70 84 48
Arbetsrum C + D 0303-79 87 21
Arbetsrum A + B 0303-73 84 47
Matsal 0303-73 84 38    

Åk 4-6 Arbetsrum

åk 4      0303-73 25 74
åk 5    0303-73 84 44
åk 6      0303-73 84 42
Matsal 0303-73 84 46
Fritidsklubben 0303-73 87 94

Åk  7-9

Arb.lag A
7A, 8A, 9A    0303-73 84 40

Arb.lag B    
7B, 8E, 8B, 9B    0303-73 84 52

Arb.lag C
7C, 8C, 9C    0303-73 84 53

Arb.lag D
7D, 8D, 9D    0303-73 84 41

Mosaiken Helena Andreasson 0730-886755


Särskild undervisningsgrupp

Havet Åk 1-4 0303-73 84 50, 0730-52 53 56
Oceanen Åk 5-6 0303-73 84 57
Atlanten Åk 7-9 0722-08 55 31

Kontakt

Adress

Anråsvägen 2
444 60 Stora Höga

Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Senast uppdaterad 2018-03-01