Stenungsunds kommunvapen

Kontakt och frånvaroanmälan

Här hittar du kontaktuppgifter till skolans personal, samt telefonnummer för frånvaroanmälan av elever.

Frånvaroanmälan skola och fritids

Kopperskolan använder sig av frånvaroanmälan via Skola24. För mer information: Skola24

Anmäl i första hand via skola24 innan kl.8.00:

0515-86 93 1
https://stenungsund.skola24.se/länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Behöver du komma i kontakt med personal eller anmäla frånvaro del av dag, så ring på telefonnummer nedan:

Förskoleklass, Åk 1 och 2

Koster: 0303-73 85 63
Måseskär: 0303-73 85 65
Trubaduren: 0303-73 85 62

Vinga: 0303-73 85 64
Klubben: 0303-73 25 37
Övre vinga: 0303-73 85 68

FRÅNVAROANMÄLAN FRITIDS:

Frånvaroanmälan till fritidshem och skolbarnsklubb görs via sms till systemet Planering Förskola och Fritidshem. Här kan du hitta mer information:

Frånvaroanmälan för förskola/fritidshem

Skolledning och expedition

Rektor

Viktoria Lygnholm
0303-73 25 34
viktoria.lygnholm@stenungsund.se

Skoladministratör

Mari Falk
0303-73 80 76
mari.falk@stenungsund.se

Biträdande rektor

Yvonne G. Algeröd
0303-73 26 88
yvonne.g.algerod@stenungsund.se

Stöd och resurs

Specialpedagog

Carina Blad
0761-43 13 51
carina.blad@stenungsund.se

Speciallärare F-3

Malin Forsström
0768-36 20 95
malin.forsstrom@stenungsund.se

Speciallärare 4-6

Elisabeth Callstam
elisabeth.callstam@stenungsund.se

Skolsköterska

Karin Olausson
0303-73 82 42
karin.e.olausson@stenungsund.se

Kurator

Magnus Olsson
0303-73 80 57
magnus.olsson@stenungsund.se

Psykolog

Carl Skönvall
0303-73 20 61
carl.skonvall@stenungsund.se

Kontakt

Kopperskolan

Koppersv 62
444 42 Stenungsund
0303-73 80 76

Hitta hitlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Senast uppdaterad 2019-08-06