Stenungsunds kommunvapen, länk till startsidan

Presskontakter och pressbilder

Här hittar du presskontakter och bilder för publicering i journalistiska sammanhang.

Kommunalråd och oppositionsråd

Kommunstyrelsens ordförande

Olof Lundberg (S)
0303-73 82 29
olof.lundberg@stenungsund.se

Kommunstyrelsens förste vice ordförande

Linda-Maria Hermansson (C)
0303-73 83 89
linda-maria.hermansson@stenungsund.se

Oppositionsråd

Maria Renfors (M)
076-773 92 23
maria.renfors@stenungsund.se

Kommunfullmäktiges ordförande

Katja Nikula (S)
katja.nikula@stenungsund.se

Kommundirektör

Kommundirektör

Kicki Nordberg
0303-73 83 20
kicki.nordberg@stenungsund.se

Sektorchefer

Sektorchef Stödfunktioner

Marcus Starcke
0303-73 83 24
marcus.starcke@stenungsund.se

Sektorchef Utbildning

Elisabeth Andreasson
0303-73 27 27
elisabeth.andreasson@stenungsund.se

Sektorchef Socialtjänst

Rickard Persson
0303-73 81 52
rickard.persson@stenungsund.se

Sektorchef Samhällsbyggnad

Daniel Jerling
0303-73 25 86
daniel.jerling@stenungsund.se

Ekonomichef

Personalchef 

Kommunikationschef

Kommunikationschef

Hanna Freij
0303-73 20 20
hanna.freij@stenungsund.se

Senast uppdaterad av