Gå direkt till innehållet
Nösnäsgymnasiets logotyp, länk till startsidan

Kontakta Nösnäsgymnasiet 5

Här hittar du kontaktuppgifter till personal på enhet 5.

Rektor

Pernilla Andersson
Rektor

  • Introduktionsprogrammen
  • Anpassad gymnasieskola
  • Kommunala aktivitetsstödet

Telefon: 0303-730389
Epost: pernilla.andersson@stenungsund.se 

Elevadministratör

Jennie Karlsson

  • Introduktionsprogrammen
  • Anpassad Gymnasieskola

Telefon: 0303-732547
Epost: jennie.karlsson@stenungsund.se

Studie- och yrkesvägledare

Maria Einarsson

  • Barn- och fritidsprogrammet
  • Fordons- och transportprogrammet
  • Naturvetenskapsprogrammet
  • Samhällsvetenskapsprogrammet
  • Vård- och omsorgsprogrammet
  • Anpassad Gymnasieskola

Telefon: 0303-73 04 09
Epost: maria.einarsson@stenungsund.se

Annelie Kenne

  • Introduktionsprogrammen
  • Kommunalt aktivitetsansvar, KAA
  • Plug-in


Telefon: 0303-73 04 03
Epost: annelie.kenne@stenungsund.se



Psykolog

Staffan Ahlbom

Staffan Ahlbom

 

Telefon: 0303-73 26 81
Epost: staffan.ahlbom@stenungsund.se

Kuratorer

Clara Lunde

  • Naturvetenskapsprogrammet
  • Introduktionsprogrammen
  • Anpassad gymnasieskola

Telefon: 0303-73 82 04
Epost: clara.lunde@stenungsund.se

Kristin Hellström
vikarierar för Clara Lunde 50%

  • Bygg- och anläggningsprogrammet
  • El- och energiprogrammet
  • Lärlingsutbildningar
  • Introduktionsprogrammen
  • Anpassad gymnasieskola

Telefon: 0303-732907
Epost: kristin.hellstrom@stenungsund.se

Skolsköterskor

Karin Hylander

  • Introduktionsprogrammen
  • Anpassad gymnasieskola

Telefon: 0303-73 80 56
Epost: karin.hylander@stenungsund.se

Skolläkare

Dag Ström

Tidsbeställning hos skolsköterska

 

Specialpedagog

Elenor Vennström

  • Introduktionsprogrammen
  • Anpassad Gymnasieskola

Telefon: 0303-730480
Epost: elenor.vennstrom@stenungsund.se

Maria Holmberg

  • Introduktionsprogrammen
  • Kommunalt aktivitetsstöd, KAA

Telefon: 0303-730058
Epost: maria.holmberg2@stenungsund.se

Kontakt

Nösnäsgymnasiet

Gymnasievägen 2
444 47 Stenungsund
Telefon 0303-73 80 80
expedition.nosnas@stenungsund.se

Senast uppdaterad