Information om coronaviruset (covid-19) »
Stenungsunds kommunvapen, länk till startsidan

Vikariera inom Vård Omsorg

Vill du göra en betydelsefull insats? Vi söker dig som har ett genuint intresse av att arbeta med människor och vill göra en uppskattad och betydelsefull insats för våra äldre i kommunen.

Du erbjuds ett givande och meningsfullt arbete samtidigt som du får fantastiska erfarenheter för livet. Du får en god introduktion med bredvidgång och utbildning i läkemedelshantering. Tveka inte på att lämna in en intresseanmälan och gör en viktig insats i någons vardag redan idag!

För att arbeta som timvikarie hos oss så behöver du:

  • Fyllt 18 år.
  • Förstå svenska i tal och skrift, det är meriterande om du kan fler språk.
  • B-körkort är önskvärt.

Välkommen med din ansökan via länken nedan!

Just nu söker vi dig som i första hand är intresserad av sommarvikariat


Sommarvikarier till framtidsyrken inom Vård Omsorg och Funktionshinderlänk till annan webbplats

Kontakt

Bemanningsadministratör

Camilla Johnsson
0303-73 26 19
camilla.johnsson@stenungsund.se

Enhetschef Hemtjänst Natt

Pia Nielsen Johansson
0303-73 85 85
pia.nielsen-johansson@stenungsund.se

Hemtjänst

Alexandra Källvik Sörqvist
alexandra.kallvik-sorqvist@stenungsund.se

Enhetschef Korttidsenheten

Kristina Alpner
0303-73 87 36
kristina.alpner@stenungsund.se

Enhetschef äldreboende Tallåsen

Agneta Fjordberg
0303-73 82 69
agneta.fjordberg@stenungsund.se

Enhetschef äldreboende Pressaregården

Anita Olsson
0303-73 86 24
anita.olsson@stenungsund.se

Enhetschef äldreboende Hällebäck

Cecilia Andersson
0303-73 86 36
cecilia.andersson@stenungsund.se

Senast uppdaterad 2020-04-08