Stenungsunds kommunvapen

Kontakta oss gärna!

Behöver du få kontakt med en viss anställd, så bör du hitta honom eller henne i listan här nedan.

OBS! Vill du hellre besöka oss fysiskt, så hittar du en karta här.

Skolledning

Susanna Aronsson

Jennifer Holm

Verksamhetschef
0303-73 83 85
jennifer.holm@stenungsund.se

Susanna Aronsson

Mattias Göransson

Rektor
0303-73 86 51
mattias.goransson@stenungsund.se

Jane Cervell

Jane Cervell

rektor
0303-73 28 24
jane.cervell@stenungsund.se

Administration

Lars Kastö

Lars Kastö

Utbildningsledare
0303-73 86 52
0705-41 57 10
lars.kasto@stenungsund.se

Randi Heiel Ekeborg

Randi Heiel Ekeborg

Studie- och yrkesvägledare
0303-73 28 53, telefontid må, ti och fr kl. 13-14
randi.heielekeborg@stenungsund.se

Pia Dahlin

Pia Dahlin

Skoladministratör
0303-73 86 50
pia.dahlin@stenungsund.se

Ingela Edvardsson

Ingela Edvardsson

Skoladministratör
0303 - 73 86 50
ingela.edvardsson@stenungsund.se

Stefan Eriksson

Stefan Eriksson

IT-tekniker
0303-73 28 22
stefan.eriksson@stenungsund.se

Lärare (i bokstavsordning)

Ulrika K Johansson

Mazen Arisheh

studiehandledare på arabiska
mazen.arisheh@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Hanna Cardeira

lärare/sfi-handläggare
hanna.cardeira@stenungsund.se

David Franzén

David Franzén

SAS & Engelska
0303-73 86 57
david.franzen@stenungsund.se

Anna.Karin Edvardsson

Anna-Karin Edvardsson

Sfi & Restaurangutbildning
0303 - 73 81 71
anna-karin.edvardsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Maryam Golafrouzshahri

studiehandledare på persiska/dari
maryam.golafrouzshahri@
skola.stenungsund.se

Anna Gruvander

Anna Gruvander

Matematik och Fysik
0303 - 73 86 43
anna.gruvander@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Maria Hamnén

specialpedagog
maria.hamnen@stenungsund.se

Roland Heiel

Roland Heiel

Svenska
0303-73 86 57
roland.heiel@stenungsund.se

Edith Helsner

Edith Helsner

SAS
0303-73 86 57
edith.helsner@stenungsund.se

Magdalena Höglund

Magdalena Höglund

Vård & Omsorg
0303-73 00 20
magdalena.hoglund@stenungsund.se

Annika Högström

Annika Högström

Sfi
0303-73 25 17
annika.hogstrom@stenungsund.se

Maria Jacobsson

Maria Jakobsson

Sfi
0303-73 00 40
maria.jakobsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Anna-Ritta "Annuka" Johansson

lärare i vård & omsorg
anna-riitta.johansson@stenungsund.se

Maria Johansson

Maria Johansson

Sfi
0303-73 25 17
maria.v.johansson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Kajsa Kruse

lärare i sfi
kajsa.kruse@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Jenny Lundgren

lärare i sfi
jenny.lundgren@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Tobias Mikaelsson

lärare i matematik
tobias.mikaelsson@stenungsund.se

Michael Molter

Michael Molter

Kockutbildning
0303-73 81 71
michael.molter@stenungsund.se

Hans Nilsson

Hans Nilsson

Driftteknikerutbildningen
072-741 34 33
hans.nilsson@stenungsund.se

Kerstin Olofsson

Kerstin Olofsson

Matematik
0303-73 86 43
kerstin.olofsson@stenungsund.se

Marita Olsson

Marita Olsson

Specialpedagog och
särskild utbildning för vuxna
0303-73 82 71
marita.olsson@stenungsund.se

Mats Karlsson

Mikael Olsson

Samhällskunskap
mikael.olsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Sören Olsson

förarutbildningen
soren.olsson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Nazera Oudesho

studiehandledare på arabiska
nazera.oudesho@
skola.stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Anna Pettersson

förarutbildningen
anna.pettersson@stenungsund.se

Helena Reuterswärd

Helena Reuterswärd

Sfi
0303-73 25 17
helena.reutersward@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Martin Rutgersson

lärare i matte och historia
martin.rutgersson@stenungsund.se

Abeer Saleh

Abeer Saleh

Studiehandledare på arabiska

abeer.saleh@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Monica Sandorf

Sfi & Barnskötare
0303 - 73 00 40
monica.sandorf@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Glenn Svensson

förarutbildningen
0303 - 73 26 75
glenn.svensson@stenungsund.se

Britt-Marie Wallhult

Britt-Marie Wallhult

Förstelärare
0303 - 73 29 16
britt-marie.wallhult@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Barbro Nyström Eriksson

Sfi
barbro.nystrom-eriksson@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Tony Simmons

lärare i engelska och religion
tony.simmons@stenungsund.se

Ulrika K Johansson

Emma Östmann

lärare i sfi
emma.ostmann@stenungsund.se

Kontakt

Hasselbackevägen 76
444 44 Stenungsund
Tel: 0303-73 86 50
infovux@stenungsund.se

Senast uppdaterad 2019-08-09