Stenungsunds kommunvapen

Kontakta Nösnäsgymnasiet 4

Här hittar du kontaktuppgifter till personal på enhet 4.

Rektor

Niclas Brattefors

Niclas Brattefors
Rektor

  • INI, INP, TE

Telefon: 0303-73 81 72
Epost: niclas.brattefors@stenungsund.se

Elevadministratör

Inger Hellqvist

Inger Hellqvist
Skolenhet 1 (nationella program), skolenhet 3 och skolenhet 4

  • BA, EE, EK, HA, HT, LL, INI, INP, NA. TE, Påbyggnadsår TE
  • CSN
  • Nationella prov
  • Dexterinloggning
  • Studieplaner
  • Betyg

Telefon: 0303-73 80 47
Epost: inger.hellqvist@stenungsund.se

Studie- och yrkesvägledare

Annalena Wedin Gimholt

Annalena Wedin Gimholt

  • EE, INI, INP, TE

Telefon: 0303-73 83 26
Epost: annalena.gimholt@stenungsund.se

Psykolog

Staffan Ahlbom

Staffan Ahlbom

 

Telefon: 0303-73 26 81
Epost: staffan.ahlbom@stenungsund.se

Kurator

Emelie Wångblad

Emelie Wångblad

  • EK, HA, HT, INI, INP, RL, NA, TE, Gymnasieingenjör


Telefon: 0303-73 81 67
Epost: emelie.wangblad@stenungsund.se

Skolsköterska

Ulrica Roos Lundgren

Ulrica Roos-Lundgren

  • INI, INP, TE, Gymnasieingenjör

Arbetar må, ti, to, fr 8-16.30
Telefon: 0303-73 27 31
Epost: ulrica.roos-lundgren@stenungsund.se

Skolläkare

Dag Ström

Tidsbeställning hos skolsköterska

 

Specialpedagog

Susanne Roos

  • INI, INP, TE, T4

Telefon: 0303-73 81 85 Mobil: 0724-53 81 85
Epost: susanne.roos@stenungsund.se

Skuggningsansvariga

El- & energiprogrammet
Dan Samuelsson
Epost: dan.samuelsson@stenungsund.se

Industritekniska programmet Driftsäkerhet och underhåll samt Svetsteknik
Stefan Sjöstrand
Epost: stefan.sjostrand@stenungsund.se

Industritekniska programmet Process
Henric Johansson
Epost: henric.johansson@stenungsund.se

Teknikprogrammet
Niklas Hellström
Epost: niklas.hellstrom@stenungsund.se

Kontakt

Nösnäsgymnasiet

Gymnasievägen 2
444 47 Stenungsund
Telefon 0303-73 80 80
expedition.nosnas@stenungsund.se

Senast uppdaterad 2018-04-23