Stenungsunds kommunvapen

Kontakta Nösnäsgymnasiet 3

Här hittar du kontaktuppgifter till personal på enhet 3.

Rektor

Sara Arvenberg

Sara Arvenberg
Rektor

  • EK, HA, HT, NA

Telefon: 0303-73 81 73
Epost: sara.arvenberg@stenungsund.se

Elevadministratör

Inger Hellqvist

Inger Hellqvist
Skolenhet 1 (nationella program), skolenhet 3 och skolenhet 4

  • BA, EE, EK, HA, HT, LL, INI, INP, NA. TE, Påbyggnadsår TE
  • CSN
  • Nationella prov
  • Dexterinloggning
  • Studieplaner
  • Betyg

Telefon: 0303-73 80 47
Epost: inger.hellqvist@stenungsund.se

Studie- och yrkesvägledare

Carina Pedersen

Carina Pedersen

  • EK, HA, HT, NA

Telefon: 0303-73 83 30
Epost: carina.pedersen@stenungsund.se

Psykolog

Staffan Ahlbom

Staffan Ahlbom

 

Telefon: 0303-73 26 81
Epost: staffan.ahlbom@stenungsund.se

Kurator

Emelie Wångblad

Emelie Wångblad

  • EK, HA, HT, INI, INP, RL, NA, TE, Gymnasieingenjör


Telefon: 0303-73 81 67
Epost: emelie.wangblad@stenungsund.se

Skolsköterska

Helena Jansson

Helena Jansson

  • BA, EE, LL, EK, HA, HT, NA, VO


Telefon: 0303-73 81 76
Epost: helena.jansson@stenungsund.se

Skolläkare

Dag Ström

Tidsbeställning hos skolsköterska

 

Skuggningsansvariga

Ekonomiprogrammet
Jens Mölgaard
Telefon: 0303-73 82 05
Epost: jens.molgaard@stenungsund.se

Handels- och administrationsprogrammet
Rickard Vennström
Telefon: 0303-73 84 63
Epost: rickard.vennstrom@stenungsund.se

Hotell- och turismprogrammet
Elisabeth Hansson
Telefon: 0303-73 84 63
Epost: elisabeth.hansson@nosnas.stenungsund.se

Naturvetenskapsprogrammet
Ulf Kalling
Telefon: 0303-73 81 79
Epost: ulf.kalling@stenungsund.se

Kontakt

Nösnäsgymnasiet

Gymnasievägen 2
444 47 Stenungsund
Telefon 0303-73 80 80
expedition.nosnas@stenungsund.se

Senast uppdaterad 2018-04-23