Stenungsunds kommunvapen

Kontakta Nösnäsgymnasiet 2

Här hittar du kontaktuppgifter till personal på enhet 2.

Rektor

Magnus Fagertröm

Cecilia Kjerstadius
Rektor

  • BF, ES, FT, SA, Idrottsgymnasium

Telefon: 0303-73 28 35
Epost: cecilia.kjerstadius@stenungsund.se

Elevadministratör

Anna Johansen

Anna Johansen
Skolenhet 1, Spår 1

  • Introduktionsprogrammen och Gymnasiesärskolan
  • Dexterinloggning
  • Studieplaner
  • CSN
  • Betyg
  • KAA - Kommunala aktivitetsansvaret

Telefon: 0303-73 82 06
Epost: anna.johansen@stenungsund.se

Studie- och yrkesvägledare

Elisabeth Andersson

Elisabeth Andersson

  • BF, ES, FT, SA, VO

Telefon:
Epost: elisabeth.andersson@stenungsund.se

Psykolog

Staffan Ahlbom

Staffan Ahlbom

 

Telefon: 0303-73 26 81
Epost: staffan.ahlbom@stenungsund.se

Kurator

Ann-Catrine Richardsson

Ann-Catrine Richardsson

  • BA, BF, EE, ES, FT, LL, SA, VO

Arbetar må-to 8-16
Telefon: 0303-73 81 77, 073-045 29 80
Epost: ann-catrine.richardsson@stenungsund.se

Skolsköterska

Birgitta Iström

  • BF, ES, FT, SA, Gymnasiesärskola


Telefon: 0303-73 83 15
Epost: birgitta.istrom@stenungsund.se

Skolläkare

Dag Ström

Tidsbeställning hos skolsköterska

 

Specialpedagog

Bild saknas

Elisabet Gunnarsson

  • BF, BA, ES, LL, SA, VO, EE år 1

Telefon: 0725-13 00 62
Epost: elisabet.gunnarsson@stenungsund.se

Skuggningsansvariga

Barn- och fritidsprogrammet
Anna Waldt
Telefon: 0303-73 86 73
Epost: anna.waldt@nosnas.stenungsund.se

Estetiska programmet
Marie Kristiansson
Telefon: 0303-73 84 84
Epost: marie.kristiansson@nosnas.stenungsund.se

Fordons- och transportprogrammet
Anders Bergström
Telefon: 0303-73 26 99
Epost: anders.bergstrom@nosnas.stenungsund.se

Samhällsvetenskapsprogrammet
Tommy Svensson
Telefon: 0303-825 29
Epost: tommy.svensson@nosnas.stenungsund.se

Kontakt

Nösnäsgymnasiet

Gymnasievägen 2
444 47 Stenungsund
Telefon 0303-73 80 80
expedition.nosnas@stenungsund.se

Senast uppdaterad 2017-09-20