Stenungsunds kommunvapen

Servicecenter

 Hit vänder du dig med nedanstående ärenden:

  • Busskort
  • APL-ersättning
  • Elevdatorer - felanmälan och utkvittering
  • Skola24 - Frånvarosystem
  • Vikarieanskaffning/frånvarande lärare
  • ID-kort
  • Skåpsnycklar
Eva Eriksson

Eva Eriksson
Servicesamordnare

  • Interkommunal ersättning
  • Inackorderingstillägg
  • Fakturahantering, ekonomi

Telefon: 0303-73 20 18
Epost: eva.eriksson@stenungsund.se

Anneli Englund

Anneli Englund
Ekonomihandläggare

  • Interkommunal ersättning
  • Fakturahantering, ekonomi

Telefon: 0303-73 29 06
Epost: anneli.englund@stenungsund.se

Anneli Englund

Jennie Karlsson
Serviceadministratör

  • Vikarieanskaffning
  • Serviceadministration

Telefon: 0303-73 84 92
Epost: jennie.karlsson@stenungsund.se

Övrig administration

Elevadministratörer

Anna Johansen

Anna Johansen
Skolenhet 1, Spår 1

  • Introduktionsprogrammen och Gymnasiesärskolan
  • Dexterinloggning
  • Studieplaner
  • CSN
  • Betyg
  • KAA - Kommunala aktivitetsansvaret

Telefon: 0303-73 82 06
Epost: anna.johansen@stenungsund.se

Inger Hellqvist

Inger Hellqvist
Skolenhet 1 (nationella program), skolenhet 3 och skolenhet 4

  • BA, EE, EK, HA, HT, LL, INI, INP, NA. TE, Påbyggnadsår TE
  • CSN
  • Nationella prov
  • Dexterinloggning
  • Studieplaner
  • Betyg

Telefon: 0303-73 80 47
Epost: inger.hellqvist@stenungsund.se

Eva Eriksson

Eva Eriksson
Skolenhet 1, Spår 1

  • BF, ES, FT, SA
  • Dexterinloggning
  • Studieplaner
  • CSN
  • Betyg

Telefon: 0303-73 20 18
Epost: eva.eriksson@stenungsund.se

Planeringsledare

Peggy Dausch

Peggy Dausch

  • Schemaläggning
  • Marknadsföring
  • Lokalfrågor

Telefon: 0303-73 28 36
Epost: peggy.dausch@stenungsund.se

Personaladministratör

Pernilla Mellander

Pernilla Mellander

  • Personalfrågor

Telefon: 0303-73 25 43
Epost: pernilla.mellander@stenungsund.se

Kontakt

Nösnäsgymnasiet

Gymnasievägen 2
444 47 Stenungsund
Telefon 0303-73 80 80
expedition.nosnas@stenungsund.se

Senast uppdaterad 2019-08-23