Stenungsunds kommunvapen

Skugga

Skuggning är en spännande möjlighet för dig som känner dig nyfiken på att veta mer om ett eller flera gymnasieprogram.

Det innebär att du följer med några elever hos oss under en dag, själv eller tillsammans med en kompis. Du får vara med på lektioner och elevaktiviteter. Dessutom får du möjlighet att se vår skola och ställa frågor till någon som vet hur det är att vara elev på Nösnäsgymnasiet.

Om du är intresserad av att skugga, kontakta din studie- och yrkesvägledare som hjälper till att ordna kontakten med ”ditt” program.

Skuggningsansvariga

Barn- och fritidsprogrammet
Anna Waldt
Telefon: 0303-73 86 73
Epost: anna.waldt@nosnas.stenungsund.se

Bygg- och anläggningsprogrammet
Martin Eriksson
Telefon: 0303-73 84 82
Epost: martin.eriksson@stenungsund.se

Ekonomiprogrammet
Agneta Areschoug
Telefon: 0303-73 82 05
Epost: agneta.areschoug@stenungsund.se

El- & energiprogrammet
Lars Krans
Telefon: 0727-00 57 70
Epost: lars.krans@stenungsund.se

Estetiska programmet
Marie Kristiansson
Telefon: 0303-73 84 84
Epost: marie.kristiansson@nosnas.stenungsund.se

Fordons- och transportprogrammet
Anders Bergström
Telefon: 0303-73 26 99
Epost: anders.bergstrom@nosnas.stenungsund.se

Handels- och administrationsprogrammet
Rickard Vennström
Telefon: 0303-73 84 63
Epost: rickard.vennstrom@stenungsund.se

Hotell- och turismprogrammet
Elisabeth Hansson
Telefon: 0303-73 84 63
Epost: elisabeth.hansson@nosnas.stenungsund.se

Industritekniska programmet Driftsäkerhet och underhåll samt Svetsteknik
Stefan Sjöstrand
Telefon: 0709-66 43 01
Epost: stefan.sjostrand@stenungsund.se

Industritekniska programmet Process
Malin Levin
Telefon:
Epost: malin.levin@stenungsund.se

Introduktionsprogrammen
Jeanette Carlsson
Telefon: 0303-73 28 75
Epost: jeanette.carlsson@stenungsund.se

Lärlingsutbildningar
Niclas Dahlqvist
Telefon: 0303-73 29 67
Epost: niclas.dahlqvist@stenungsund.se

Naturvetenskapsprogrammet
Ulf Kalling
Telefon: 0303-73 81 79
Epost: ulf.kalling@stenungsund.se

Samhällsvetenskapsprogrammet
Tommy Svensson
Telefon: 0303-73 02 34
Epost: tommy.svensson@nosnas.stenungsund.se

Teknikprogrammet
Niklas Hellström
Telefon: 0303-73 54 11
Epost: niklas.hellstrom@stenungsund.se

Vård- och omsorgsprogrammet
Anna Engström
Telefon: 0303-73 26 89
Epost: anna.engstrom@stenungsund.se

Kontakt

Nösnäsgymnasiet

Gymnasievägen 2
444 47 Stenungsund
Telefon 0303-73 80 80
expedition.nosnas@stenungsund.se

Senast uppdaterad 2019-10-31