Gå direkt till innehållet
Information om coronaviruset (covid-19) »
Stenungsunds kommunvapen, länk till startsidan

Kontaktuppgifter

FRÅNVAROANMÄLAN SKOLA

Skola24   0515- 869 31
https://stenungsund.skola24.se/länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Läs mer om Skola24 här:

Skola24

FRÅNVAROANMÄLAN FRITIDS:

Frånvaroanmälan till förskola, fritidshem och skolbarnsklubb görs via appen Tieto Edu.
Här kan du hitta mer information:

Frånvaroanmälan för förskola/fritidshem


Ledning och administration

Rektor

Karin Wrangsten
0303-73 26 67 
karin.wrangsten@stenungsund.se

Biträdande rektor

Jennie Brolin  
0303-73 00 35
jennie.brolin@stenungsund.se

Expedition

Sölvi Byman
0303-73 01 08
solvi.byman@stenungsund.se

Stöd och resurs

Kurator

Camilla Berntsson
0739-85 63 65
camilla.c.berntsson@stenungsund.se

Specialpedagog

Jennie Brolin
0303-73 00 35
Jennie.brolin@stenungsund.se 

Specialpedagog

Sofia Falk
0303-73 73 82 26
sofia.falk@stenungsund.se

Skolsköterska

Marie Mattsson
Tisdag-Torsdag 09:00 - 16:00
0303-73 85 60
marie.mattsson@stenungsund.se

Psykolog

Marie Lindqvist
0303-73 28 80
marie.lindqvist@stenungsund.se

Fritidsavdelningar

Kattugglan
0730-44 63 74

Ekebo nere
0730-45 41 42

Ekebo uppe
076-100 60 77

Diamanten (tidigare Blåmusslan)                                                                   
0730-45 03 64

Havssnäckan                                                                 
0730-45 17 67

Klubben
0722-05 17 77

Ledighetsansökan

För mer info om rutiner kring ledighet se under Lov/ledigheter.
Lov/ledigheter

LedighetsblankettPDF

Senast uppdaterad av 2020-02-27